Denní karta – BŘEMENO 30. 8. 2023

Čím více místa, pozornosti, energie to zabírá, tím silnější signál, že je třeba to odložit. Dnes se objeví nejedna příležitost potkat se s vnitřním obsahem, který s sebou vlečeme a který je nám naprosto k ničemu.

Mám ráda tuhle kartu. Několik let mne provázela jako roční karta a mnohému mne naučila. Nejvíc asi tomu, že z 99 % jsou mé obavy opravdu zbytečné. Často se totiž můj kritický scénář nenaplní (pokud si ho opravdu velmi nepřeji, chápej, tak dlouho se jím zaobírám, až ho jednoduše stvořím) a pokud se opravdu splní, zase tou situací projdu, byť s bolestí, ale projdu.

Zbytečné starosti to nejsou jen malování čerta na zeď, ale i neustálé vměšování se do prostoru jiných. Všimli jste si, jak často náklonnost a lásku svým bližním vyjadřujeme tím, že jim dáváme najevo, že se o ně bojíme? V čem taková láska spočívá? A je to vůbec láska, když jim neustále předhazujeme, jak neschopní jsou? Proč jim radši nefandíme a nepodporujeme jejich odvahu?

Odložte to, co vás dnes trápí. Život sám o sobě vede klikatými cestami a často je do kopce, tak proč ještě tahat plnou polní? Polovic z toho vám stejně nepatří a druhá půle má svou vlastní misi, takže její průběh vůbec neovlivníte. Pamatujte, že vaše starosti jsou zbytečné.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.