Denní karta – BŘEMENO 15. 02. 2024

Přemýšlím o včerejší kartě Tvořivost a napadá mne: jste tvořiví, když máte starosti? Ne. A chcete být tvořiví nebo mít starosti? Předpokládám, že vaše odpověď je, že chcete být tvořiví. Pak odložte starosti.

Že se to lehce řekne a hůř udělá? Tak to máte naprostou pravdu. A víte proč? Protože věříme, že starosti odložit nejde. Jen si představte, co by si o vás mysleli ostatní, kdybyste třeba odložili starosti o své blízké! Řekli by, že se o ně nestaráte, že je nemáte rádi! Mimochodem, všimli jste si, jak často si pleteme lásku a strach? Místo, abychom řekli miluji tě, řekneme, mám o tebe strach. A to ani nemluvím o tom, že ve skutečnosti máme strach především o sebe a o to, bychom to bez toho druhého zvládli.

Ale zpět k dnešnímu Břemenu, které je vlastně úlevné. Vypráví o zbytečných starostech, které s sebou vlečeme jako pytel odmítáme je odložit. Jaký by asi byl náš život, kdybychom teď odložili a propustili všechno, co tady a teď nemůžeme ovlivnit.

Já mám tuhle kartu vlastně moc ráda. Znova a znova mne vrací do přítomnosti a připomíná mi, že už zase bloumám v hlavě a vymýšlím katastrofické scénáře. Je to opravdu zbytečné. A pokud na chvíli uvěříme teorii, že v danou chvíli se můžeme soustředit pouze na jednu věc, pak dobrovolně své štěstí a svou radost pouštíme k vodě.

Buďte dnes bdělí v tom, na co myslíte, co živíte a co generujete ve své hlavě. To totiž manifestujete.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.