Denní karta – BOJOVÁNÍ 11. 01. 2024

Ajta kuna! Tak pěkně ten letošní rok začínal. Inu, na výzvách rosteme, tak směle do toho. Dneska visí ve vzduchu konflikty, hádky a frustrace. Čím dříve si to uvědomíme a zorientujeme se především v sobě, tím méně škod napácháme.

Rytíř Mraků je opravdu nepříjemná energie. Cítíme se ohroženi, a tak útočíme. Bojíme se ukázat zranitelná místa, a tak se obrníme a znecitlivíme. Chudák Bojovník věří, že jediný smysl života je vyhrát, a to za každou cenu. V každém vidí soupeře, s každým má potřebu měřit si pindíka.

Asi chápete, proč. Uvnitř je nejistý, bolavý, zrazený. Absenci zdravé sebedůvěry nahrazuje rameny a vyhrožováním. Často to zabere, ale má to bohužel i vedlejší účinky. Své vítězství nemá s kým oslavit, a tak ho často sužuje osamělost.

A právě kontakt a blízkost je to jediné, co bojovník doopravdy potřebuje. Jeho největší životní transformací je připustit, že je zranitelný a přestat se tak urputně bránit bolesti. Ve skutečnosti se totiž pouze vyhýbá kontaktu.

Až se dnes nachomýtnete k hádce nebo konfliktu, představte si, jak se asi cítí dítě, které takhle útočí. Někde uvnitř by pro objetí a pochopení dalo všechno. Tak mu to dejte a konflikt obejděte.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.