Denní karta – ZRALOST 8. 3. 2023

Už se vám stalo, že jste šli kolem ovocného stromu obsypaného krásnými plody a vám se seběhly sliny v ústech? A tak jste si jedno ovoce utrhli, přičichli, v hlavě se už předem rozprsknul ohňostroj chutí, vůní a šťáv… a pak jste si kousli. Bleh! To, co držíte v ruce potřebuje ještě tak minimálně dva týdny slunečního svitu.

Vítejte v dnešní Zralosti. Vypadá to hotový, ale ještě není. A proto není kam spěchat. Dokud vám to nespadne do klína jako to zralé jablko, bude to ve výsledku něco postrádat. Ano i s tím se dá žít, ale my tady rozšiřujeme své obzory a komfortní zónu a jak víme, až za tou začínají ty pravé zázraky.

Devítka Duhy nemluví jen o projektech a situacích, které jsou na spadnutí, ale taky o problémech, s nimiž se potýkáme. Kdybychom vynaložili stejnou trpělivost a důvěru, často odpadnou samy, bez našeho krvavě vynaloženého úsilí.

Zralost je moudrost získaná zkušenostmi; moudrost, do čeho investovat svou energii, čas a pozornost a do čeho ne. A je to jako se všemi těmito kvalitami, sídlí úplně někde jinde než v naší uřvané hlavě. Jsme příliš dobří a jedineční, než abychom se cpali nedozrálým ovocem a nedovařeným jídlem. Už dávno nejsme malé děti, které nemůžou něco vydržet. Tak proč se tak pořád chováme?

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.