Denní karta – ZRALOST 27. 2. 2023

Zralost je moudrost nabytá časem a zkušenostmi. Mnozí jsou chytří, ale ne všichni moudří a zralí. Mnozí toho hodně zažili, ale k ničemu jim to není, protože to neproměnili ve zkušenost, která by je obohatila.

Devítka Duhy nám připomíná, že všechno má svůj čas a jsou věci a události, nad kterými zkrátka nemáme vládu. Jako třeba nad procesy v přírodě. Nelze přesvědčit strom, aby vypučel, kdy my chceme. Nelze urychlit rozkvět ani zrání plodů. A nelze ani plody oživit, když je necháme shnít. Musíme s větší bdělostí počkat na další rodící cyklus.

Kolik energie v životě investujeme do tlaku na situace a procesy, snažíme se vše urychlit, jsme nedočkaví. Ale ve skutečnosti jen sklízíme nezralé ovoce. Kolik z nás umí tak dlouho čekat, až mu jablko samo od sebe spadne do dlaní? Takový plod má úplně jinou chuť. Ale protože nemáme srovnání, tak netušíme, o co přicházíme.

Zralost není ani tak o trpělivosti, jako o znalosti, do čeho investovat svůj čas a energii. Moudrý člověk ví, že většina situací uzraje sama, bez našich zásahů. Svět se bude točit i bez nás a bez našich zaručených rad.

Heslo dnešního dne je: problém dozrál k odpadnutí. Přesně jako to jablko. Někdy bývá těžké připustit, že se pod řešení nemůžeme hrdě podepsat, ale já vnímám jako úlevné, že na mých bedrech nestojí všechna řešení světa. Udějí se tak, jako tak.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.