Denní karta – ZNOVUZROZENÍ 28. 2. 2023

Povstání z prachu vlastního strachu a přesvědčení, obroda autenticity, důvěra v sebe. To všechno jsou podoby energetického a spirituálního znovuzrození. Nemusíme si pro to jít do buddhistického kláštera, na zenovém osvícení je fantastické, že ho máme po ruce kdekoliv se nacházíme.

Desítka Mraků popisuje strastiplnou cestu zamlženou našimi přesvědčeními, utkvělými představami, očekáváním a především nejrůznějšími formami strachu, nejistot, obav. Je to cesta skrze naše masky, programy, autopiloty a strategie přežití, cesta až samotnému jádru naší přirozenosti.

Znovuzrození přináší ohromné prozření, a taky nepříjemnou konfrontaci s mírou naší iluze týkající se toho, kým jsme si mysleli, že jsme. Často na samotné jádro dohlédneme málokdy. A často si taky myslíme, že to, co vidíme, je ono jádro, ale většinou jsme se jen identifikovali s nějakou vrstvou, spíše krustou sebe sama. A tu poznáme jednoduše. Jasně totiž určuje, co můžeme a co ne.

Velbloud a lev celý život jasně vědí, co mohou a co ne. Velbloud musí poslouchat, lev musí ukazovat svou sílu. Kdybychom měli možnost zeptat se jich proč, asi by ani nevěděli, zkrátka protože se to tak má. Tím, že ztratili kontakt se svým jádrem, zapomněli, kým jsou doopravdy, ztratili svou svobodu.

Často se chováme stejně. Aniž bychom si dali práci a prozkoumali své postoje, jedeme v kolejích toho, co se musí, nesmí. Ale proč? Proč se musí vyhovět, když nás někdo požádá o pomoc? Proč se nesmí důvěřovat v dobro? Proč jediný způsob, jak být přijímaný je popřít, kým jsem? Proč je nejlepší obrana útok? Jací bychom byli, kdybychom tato obranná přesvědčení odložili? Jak bychom reagovali na podněty? Mnoho otázek pro dnešní den. Hledejme v sobě odpovědi.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.