Denní karta – ZNOVUZROZENÍ 19. 1. 2023

Než se ponoříte do dnešní karty, pořádně se protáhněte a udělejte v sobě více místa. Táááák. Přesně tohle totiž patří k energii dnešního dne: jemně vynaložená síla k zvětšení vlastního prostoru a osobní svobody.

Desítka v malých arkánách přináší završení situace a protože se dnes bavíme o mracích, čili myšlenkách a inspiraci, bude toto uvědomění mentálního charakteru. Této kartě se také někdy říká povstání z ega. Egem pochopitelně nemám na mysli sobeckost. Já osobně ego vnímám jako mechanismus obrany vycházející z emocionálního zranění. A Znovuzrození nám dnes nabízí, abychom se od takového zdánlivě bezpečného, byť omezujícího, mechanismu osvobodili.

Klíčovým slovem dnešního dne je volba. Opravdu věříme, že něco nesmíme nebo nemůžeme? Že něco musíme? Příběh z obrázku nám dá jasné odpovědi. Velbloud symbolizuje naši pasivitu, tendenci ustupovat a vyhovět. Lev zase naši neústupnost, tvrdohlavost, agresivitu. Ani jeden z nich nemá volbu, protože VĚŘÍ, že kdyby ustoupili ze svého přesvědčení, co se smí a ne, tak zhynou.

Velbloud věří, že když nebude k dispozici svému hospodáři, tak půjde do klobás, lev hluboce věří, že když nebude neustále útočit a demonstrovat svou sílu, stane se potravou pro druhé. To, co oba mají společné je, že ani jeden z nich nemá volbu. Musí v tomto chování pokračovat, protože věří, že cokoliv jiného je ohrožující.

A tak je to i s námi. Různé životní zkušenosti nás utvrzují v tom, že když nebudeme k dispozici druhým, nebudeme jim pomáhat, zachraňovat je, když nebudeme milí a nekonfliktní, tak budeme odmítnutí a nemilovaní. Anebo, když nebudeme pořád ve střehu, ukazovat svou sílu, atakovat druhé, tak nás okolí převálcuje.

Ve skutečnosti ale máme k dispozici obojí. Je v pořádku vyhovět, pokud to dovolují naše osobní potřeby a kapacita a je v naprostém pořádku se vymezit, když cítíme, že jsou překročeny naše hranice. Aby to ale fungovalo, musíme mít odvahu prozkoumat naše motivace a pravdivě si pojmenovat, co jsme ve skutečnosti chtěli získat svou nepostradatelností či přehnaným sebevědomím.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.