Denní karta – ZMĚNA 3. 2. 2023

Je to tady. Hromnice jsou za námi a my se poooomalinku probouzíme k životu. Zatím žádné prudké pohyby, ale jen uvědomění, že něco v nás se po zimě začíná vrtět a protahovat.

Karta Změna tu opravdu dlouho nebyla. Ne že by se změny neděly, evoluci nelze zastavit, ale už dlouho nebylo cílenou náplní dne cíleně změnu pozorovat a vědomě ji následovat. A to nás vede přímo do našeho centra. Protože odkud odjinud pozorovat vír změn, než z klidného a bezpečného místa s dobrým výhledem.

Základním poselstvím změny je, že je vždy k lepšímu. Je jedno, co si o tom myslíme, je jedno, že máme jiné představy o tom lepším. Z našeho místa není možné mít takovou perspektivu, abychom to mohli objektivně hodnotit, takže nezbývá než tomu důvěřovat. V nekonečném sledu událostí se stejně jednou objeví moment, kdy uznáme, že to, co se stalo bylo klíčové a důležité. Vždycky to tak bylo, je a bude.

Bohužel není v našich rukou korigovat tempo změn. Jsou období, kdy se zdánlivě nic neděje na povrchu, ale v pozadí se chystají věci, které potřebují spoustu času. A jindy jsou dny, kdy nic neplatí déle než pár desítek minut a z té nestálosti nám jde hlava kolem. Pro obojí platí tatáž pravidla: čím více se snažíme fixovat na vnější události, tím více se vzdalujeme od vlastního středu a tím větší je odstředivá síla víru. Ztrácíme tak nejen klid, ale především důvěru.

Takže heslo dnešního dne, je krátké a úderné. Zpátky k sobě. Kotví nás dech a pomyslná tyčky uprostřed našeho těla, které se držíme zuby nehty. Naše pozornost nejde dál než je hranice našeho energetického těla. Jde to dobře, jde to ve váš prospěch a to, jakým způsobem to máte následovat se rozhodně nedozvíte tam venku. Instrukce je vždy uvnitř nás.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.