Denní karta – ZDROJ 24. 1. 2023

Dnešní den bude ve znamení síly. Lidé si často představují, že mít sílu nebo být ve své síle znamená, víc toho vydržet, méně spát a odpočívat, víc se popírat, víc toho stihnout. Je to velká iluze, která vede k velkému trápení. Síla ve skutečnosti znamená schopnost zastat se sebe sama, následovat svou pravdu a své sny. Síla znamená nebát se vlastní přirozenosti a potenciálu. S tím, že se přetahujeme, zahlcujeme a popíráme opravdu nesouvisí.

Jediný způsob, jak obohatit tento svět je obohatit jej sám sebou. Každý z nás má svou esenci, jedinečnou podstatu, která je konstantní napříč jednotlivými inkarnacemi (pokud v ně věříte) a která se v celém Vesmíru neopakuje. Není pro svět nic prospěšnějšího než být sám sebou. Kdyby Bůh chtěl, abychom se víc podobali sousedce nebo spolužačce, svému rodiči či sportovnímu vzoru, myslíte, že by pro něj byl takový problém nás takové stvořit?

Být sám sebou je pro nás to nejpřirozenější, a zároveň to nejtěžší a často nejbolestivější. Kdysi nám řekli, že být moc živý není v pořádku, stejně jako druhý nebo pomalý. Převzali jsme vzory a přesvědčení a teď, kdybychom měli odvahu se trochu cítit, museli bychom si přiznat, že nám v těchto šablonách opravdu není dobře.

Jestliže téma být sám sebou a mít k tomu dostatečně síly a osobní sebehodnoty je zrovna vaše téma, mám pro vás výbornou zprávu. Je v nás podstatně více síly, než si myslíme. Jde jen o čistou motivaci a rovinu záměru. A dnes, bohudíky, budeme mít nejednu příležitost si to vyzkoušet.

Eso Ohně je kartou výzev. Pokud chceš poznat a cítit svou sílu, je potřeba ji na něco vynaložit. Jak sportovec zjistí, kolik uběhne nebo zvedne? Přemýšlí nad tím? Ne. Prostě to fyzicky zkusí. A s každým takovým pokusem, ověřením si svých sil, si jich je více vědom.

Takže vzhůru do výzev. Pro každého znamenají něco jiného. Někdo se bude muset překonat pohybu, někdo v sebezastání, pro někoho je nepřekonatelná výzva říci ne, nebo naopak někomu se otevřít, přiznat si emoce nebo vlastní chyby. Každopádně je to jediný způsob, jak si dodat sebeúctu a uvědomit si, kolik síly vlastně máme. A že jí není málo.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.