Denní karta – VYČERPÁNÍ 27. 1. 2023

Byl to náročný týden a je to znát na naší emocionální kondici. A jestli k sobě nebudeme laskaví a pravdiví, tak jeho konec nás dorazí.

Devítka Ohně je nepříjemná a ulevující zároveň. Přináší jasnou informaci o tom, že jsme vyzkoušeli všechny dostupné možnosti, jak se vyhnout vlastní pravdě, bolesti, emocím. Všechny naše obranné mechanismy, kompenzace a strategie přežití pozbyly platnosti. Pochopitelně to můžeme zkoušet dál, ale podepisujeme si ortel kolapsu, ať už fyzického nebo emočního. Ve výsledku stejně zjistíme, že to, co tak strašně bolí a čemu se snažíme vyhnout, není bolest sama, ale mechanismy, jak se jí vyhýbáme.

A přece. Přece to zase zkusíme. Dokud máme zbytky sil, tak první, co nás napadne, je obejít sebe. A tak se často stane, že existence zasáhne a zprostí nás veškeré síly. Najednou nelze utíkat, zahlcovat se prací, přejídat se, mít život pod kontrolou. Lze se jen odevzdat a uvědomit si vlastní pomíjivost a směšnost. Se vší láskou a pokorou sklonit hlavu před životem, který můžeme očůrávat dlouho, ale ne do nekonečna.

Zpomal a následující dny se bděle pozoruj. Proč děláš to, co zrovna děláš? V čem jdeš proti sobě, že cítíš tak strašnou únavu? Proč a pro koho potíš krev? Před tím tě chrání tvůj oblíbený mechanismus úniku? Hodně otázek a několik pravdivých odpovědí. Ještě je čas, než se ti to všechno zhroutí na hlavu.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.