Denní karta – ÚSPĚCH 27. 3. 2023

Ten pocit, když se vám daří. Ten pocit, že to všechno šlape, jak má a vy se na tom vezete jak surfař na vlně. Ten pocit, že jste nefalšovaný vítěz života. Tak tomu pocitu zákonitě předchází to, že jste měli odvahu rozeznat moment, kdy je potřeba se stáhnout do ústraní a dovolit si vyživit se útlumem.

Hlavní kvalitou úspěchu totiž není neustálá kulminace a hrocení do neuvěřitelných výšin, ale pulsace. Nádech a výdech. Den a noc. Léto a zima. S úspěchem jde vlna nahoru a pak opadá. A my čekáme na další. Ale většina z nás nevnímá období, kdy se nedaří rovnocenně, takže se v něm dostatečně neusadí a pak není na čem stavět úspěch.

Chci vás ujistit, že úspěch je absolutně duchovní záležitost. Je to téma 3. čakry a bez ní (ostatně jako bez každé jiné čakry) neexistuje komplexní spiritualita. Existenci záleží na našem úspěchu, a jen nedospělý hlupák by jím opovrhoval. Zároveň ale není jediným smyslem života, a proto když mizí, neděje se vlastně nic zásadního.

V jaké životní fázi se momentálně nacházíš? Jsi spíš nahoře, nebo dole? Jak to hodnotíš? Jsi s tím v míru? Obě dvě polarity jsou naprosto rovnocenné. Kdo se bojí stínu, neužije si plně výsluní, protože místo čirého prožitku se snaží zajistit, aby tento moment nikdy neskončil.

A proto tato karta tak moc souvisí se zraněným egem a s naší arogancí. Myslíme si, že my sami nejlíp víme, co je pro nás dobré a tak se za tím pinožíme až do úplného kolapsu. A přitom je pro nás dobré to, co právě přichází.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.