Denní karta – ÚČAST 14. 3. 2023

Jarní rovnodennost se kvapem blíží. Nejde jen o delší dny, více sluníčka a první bylinky, které se derou ze země, jde především o to, že jarní rovnodennost je branou do nového roku. S čím do ní vstoupíme, to na konci roku sklidíme.

Nevím jak vy, ale já tento týden vnímám jako závěrečnou čistku. Na konci roku jsme ledacos odevzdali, pak hibernovali, teď probouzíme svou novou sílu a potkáváme se zbytky starých přesvědčení, strachů, limitů. Všechno, co se tento týden objeví, odložte, není potřeba to komplikovaně řešit, není potřeba to analyzovat pod lupou. Jediné, co je potřeba je silný záměr pro co nejčistší pole, do kterého budeme příští týden sázet semena nové prosperity – fyzické, emocionální, mentální, spirituální.

Dnešní karta nás zve k odložení sebeobětování se. Tenhle mechanismus je rafinovaný a je dost bolestivé si ho přiznat. Tváříme se, že bychom se rozdali pro druhé, ale ve skutečnosti jejich problémů a náročných situací využíváme k vlastní seberealizaci, dodání si důležitosti a odvádění pozornosti od vlastních témat, která stojí frontu na naši pozornost, soucit a pochopení.

Základní esencí Účasti je rovnováha a řízený výdej a příjem energie. 50 procent dáváme, 50 procent přijímáme. A tady začíná ten velký problém. Málokdo je schopen tohoto čistého poměru. Buď málo přijímáme, a tím obětujeme svou důležitost, potřeby, sebehodnotu nebo málo dáváme, a tím obětujeme svou laskavost a vřelost, která zůstává v srdci uzamčená.

Představ si, že dnešní den prokráčíš na kladině. Je široká tak akorát na šíři tvých chodidel. Pokud ale nebudeš v hluboké rovnováze, pravděpodobně se skácíš do hlubin vlastní oběti. Těžiště našeho těla je hluboko v pánvi a přesně tam taky sídlí kompas naší pravdivosti a rovnováhy.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.