Denní karta – TICHO 18. 1. 2023

Bez ohledu na to, co se kolem nás dnes bude dít, můžeme tento den strávit v klidu a míru. Stačí odejít z hlavy a zamířit si to hlouběji do svého těla, nitra, ke své esenci.

Energie dnešního dne nabízí příležitost hluboké meditace. Nepředstavujte si to prosím tak, že si zalezete do rohu pokoje na meditační bobek a neopustíte jej celý den. Opravdová meditace není oddělení, neseparujeme od lidí, situací a už vůbec ne od svého vlastního prožívání. Je to stav plné bdělosti, přijetí vnitřních procesů a hlubokého zpřítomnění se. Když jsme v meditaci, tak naopak víc než kdykoliv jindy, vnímáme sebe a okolí zároveň.

Pojďme dnes trénovat to, že máme k dispozici bezpečné místo v sobě, kam se můžeme kdykoliv uchýlit a načerpat podporu. Každá situace má svůj zdroj a ten se pochopitelně nachází hluboko v nás. Zapomeňte na hlavu a její pindy, hodnocení a komentáře. Aniž byste ztratili kontakt se sebou a okolním světem, sklouzněte pozorností hlouběji do těla a najděte místo, odkud můžete svůj den sledovat bez pocitů nejistoty a ohrožení.

Že o takovém místě v sobě nevíte? Pak je potřeba to zkoušet a hledat ho.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.