Denní karta – TADY A TEĎ 7. 3. 2023

Jestli pořád špekulujete, co je ono profláklé být tady a teď, tak dnes máte šanci prolomit neúspěch a zažít to. Hvězdy jsou nakloněny, a tak se blíže přítomnosti můžeme naklonit i my.

Základním klíčovým slovem Dvojky Duhy je lehkost. Koukněte na tu postavičku, jak si bezstarostně hopká a jediné na co se soustředí, je kam tentokrát položí nohu. Kdybychom to chtěli hodně zlehčit, tak schopnost přítomnosti nás silně odbřemeňuje od sil, které nás obvykle trhají na dvě půle: od minulosti a od budoucnosti. To, co bylo, už není a nedá se to vrátit, to co bude, bude až to bude. Jediné, čím je v tuto chvíli zdravé se zabývat, je hluboký kontakt s přítomností.

Stavu tady a teď se lidé, kteří jsou hodně v hlavě, rádi vysmívají. Myslí, si, že jsou lepší, když mají jasné plány a svůj život a svou budoucnost pod kontrolou. Pravda ale je, že budoucnost začíná tady a teď. Jestliže teď nejsem přítomný, budu mít stejně nepřítomnou budoucnost.

A co to tedy je? Je to schopnost tady teď jednoduše říci, co cítím v těle a jaké emoce prožívám. Toto klesnutí do emoční přítomnosti je naprosto klíčové, protože v emoční krajině je náš kompas, který nás vede životem. Z tohoto důvodu být tady a teď neznamená poflakovat se a čekat, jak to všechno dopadne, ale naopak mít odvahu následovat niternou intuici a opravdu pro sebe budovat tu nejlepší budoucnost.

Pokud nejsme ochotni se zastavit, klesnout do svých emocí, zůstáváme odkázáni na hlavu. A hlava vždy vychází pouze z již prožitých zkušeností, které recykluje. Přítomný okamžik nabízí semínka změny. Nádech, výdech.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.