Denní karta – SEBEOVLÁDÁNÍ 3. 1. 2023

To jsou pořád samá předsevzetí, hubnutí, cvičení, víc práce, nové koníčky, větší výdělky. Ale víte, o čem je leden ve skutečnosti? Stačí si vyrazit na procházku a rozhlédnout se kolem sebe. Všechno spí a neví o světě. Máte snad pocit, že příroda rozjíždí nové šance a chce jaro překvapit vlastními plody?

To ovšem našeho vnitřního manažera příliš nezajímá. Nemohl dospat nového kvartálu, aby mohl rozjet své megalomanské projekty. Tvoří plány, predikce, vision boardy, peskuje vnitřní části, které ještě neopustila vánoční nálada, a zběsile rozdává úkoly. Lidi ani příběhy ho nezajímají, chce výkony. Žádná empatie, žádný cit pro jednotlivce, natož pro čísi potřeby. Ale jak chronicky známo, my nejsme roboti. Sice tak nějakou dobu můžeme fungovat, nepotřebné prožívání potlačovat, ale ono se nikam neztratí. Uloží se a počká si na vhodný okamžik, aby pak vzalo veškerou naši pozornost a často i energii.

Takže navrhuji, klídek a zvolnit. Na chvíli si zavřete oči a představte, že jste strom. Strom v zimě. Strom v zimě, který svou mízu stáhne až ke kořenům a jenom je. Tedy spíš není než je. Jaká je tato představa? Jak se v ní cítíte? Je to spíš příjemné nebo nepříjemné? Ozývají se hlasy? Co chtějí? Co je tak ohrožuje?

Nic nám neuteče a už vůbec ne 3. ledna. Uvolni se a spočiň. Investuj do toho nejnutnějšího. Nauč se chvíli nic negenerovat a veškerou svou sílu stáhnout ke zdroji. Je to cenné a je to především velmi zdravé. A svému vnitřnímu managerovi dej týdenní celozávodní dovolenou! Vono se to nepoto…

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.