Denní karta – SEBEOVLÁDÁNÍ 15. 2. 2023

Ráno jsem se probudila se zatuhlým krkem. Je to pro mě znamení, že se mi do systému zase propašoval stres. A kde je stres, tam je silná kontrola. Nevadí, že se to děje, vadí, když včas nerozeznáme signály a neakceptujeme fakta.

Král Mraků má pod kontrolou naprosto všechno. Sebe, svůj obdivuhodný pokrfejs, že kterého nevyčtete absolutně nic, svou rodinu, své podřízené, svůj život. Nemá zaťatý jenom krk jako já dnes, ale celé tělo. Kdyby povolil, asi by se sesypalo jako hadrový panák.

Mít věci pod kontrolou zní jako dobrý plán. O všem víte, všechno si menežujete po svém. Jenže. Stojí to strašně sil, nikdy si neodpočinete, protože potřeba kontroly znamená, že si to musíme kontrolovat sami. Neuspokojí nás, když to kontroluje někdo jiný. To by pak bylo delegování a to obsahuje jistou míru důvěry. A tou tedy Král Mraků rozhodně nedisponuje.

Takže, co myslíte, že se nejhoršího může stát, když povolíte kontrolu v oblastech života, které opanujete? Zhroutí se ta oblast nebo se zhroutíte vy? Jako první krok jak si ulevit od kontroly a naskočit do životního flow je uvědomění, že kontrolujeme ze strachu.

Kontrola rozhodně není znakem síly, tím je důvěra. Kontrolujeme, protože se bojíme, že se nesplní naše očekávání a že budeme vystaveni vlastní zranitelnosti. A co já dneska s tím krkem? Dám si pozor na to, kde protěžuji své představy a místo toho zkusím následovat energii. Uvidíme, kam mne to zavede.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.