Denní karta – SEBEOVLÁDÁNÍ 13. 3. 2023

Ójé, taky jste se ráno probudili se zatuhlým krkem? Inu, touha po kontrole dnes visí ve vzduchu. Ale to nevadí, jako každý den i tento zároveň nabízí efektivní řešení, jak si pomoci a o malinký kousek se na své životní cestě posunout zase dál.

Král Mraků je opravdový drsoň. Emoce mu nic moc neříkají a je to chladnokrevný manažer korporátu. Možná bychom ho chtěli jako správce svého majetku, ale určitě ne jako rodinného lékaře nebo přítele. Každá karta má své kvality a stíny.

Pro nás to ovšem dnes znamená, abychom malinko zpomalili a uvědomili si, kdy tuhle drsnou masku používáme a co má ve skutečnosti skrýt. Silné sebeovládání totiž pochopitelně pramení z velkého strachu, že opět budeme zraněni, využiti, odmítnuti, zesměšněni.

Což o to, strategie je to poměrně efektivní, ale taky nesmírně energeticky náročná. Ve výsledku jsme opravdu docela v bezpečí, protože se chováme tak nechutně, že s námi nikdo nechce mít nic společného. Mise splněna, už nám nikdo neublíží. Bohužel se objevuje nová bolest, a sice z velkého osamění. Jak říká Švejk, pěšky nebo za vozem.

Takže, pojďme si malinko povolit kravaty a límečky u košile. Smyslem života ani dnešního dne není za každou cenu zachovat svou tvář, ale taky si užít trochu srandy. Pokud jste vyděšeni k smrti, obejměte své vnitřní dítě, to ono potřebuje štít před světem, ne vy celí. A pak už vzhůru do nového týdne, který bude zase bezesporu fičák!

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.