Denní karta – SCHIZOFRENIE 21. 2. 2023

Říct to nebo neříct? Udělat to nebo neudělat? Zůstat nebo odejít? Tahle žena nebo tamta? Vítejte ve světě duality, vítejte v buď/anebo.

Dvojka Mraků je strašný nářez. Upřímně si myslím, že tomuto mechanismu byl v životě vystaven opravdu každý. Stojíme před dvěma variantami a snažíme se vybrat. Čas běží a naše snaha sáhnout po tom lepším se mění ve výběr menšího zla. Frustrace narůstají a tlak se chystá roztrhnout nás ve dví.

A přitom to má tak jednoduché řešení. Pokud se ocitneme v pasti schizofrenie a nemůžeme si vybrat, pravděpodobně není správná ani jedna varianta. Lpíme na něčem, co pro nás opravdu není zdravé. Z nekonečna možností jsme se upnuli na dvě naprosto nesmyslné, a nutíme sami sebe rozeznat, která je lepší. Psycho, že?

Představ si, že držíš obě varianty v rukou. Napočítej do tří a obě hoď za hlavu, doslova. Jak se cítíš? Já vím, je nepříjemné stát tváří životu s prázdnýma rukama. Dovol svému vědomí opustit zpanikařenou hlavu a sestoupit hlouběji do těla. Tam se usaď a počkej, co ti Vesmír nabídne.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.