Denní karta – PROJEKCE 12. 1. 2023

Já si myslím, že on si myslí, tak to musím říci/udělat tak, aby si nemyslel. To je můj obvyklý komentář k Sedmičce Vody při karetní terapii. Doposud jsem nevymyslela nic trefnějšího. Na první dobrou je patrné, že to je karta plná domněnek, očekávání, iluzí, polopravd. Není tak zákeřná jako karta Politika, naše projekce jsou totiž často nevědomé. To ale neznamená, že napáchají méně škod.

Zkrátka a jednoduše, dnes pozor na naši mysl. Nevěřte ničemu z toho, co vám nabídne, čím jasnější a zaručenější vysvětlení, tím více odtržené od vnější objektivní reality. Projekcí trpíme všichni, koneckonců, je to jediná možnost, jak se setkat s našimi stíny. Takže potud se není potřeba trápit. Problém nastává, když svou projekci nevezmeme na vědomí a začneme podle ní soudit a jednat.

Znáte ten vtip: jaký je rozdíl mezi pravdou a dezinformací? Tři měsíce. A s projekcí je to stejné. Kdybyste věděli, kolikrát jsem si řekla, zase jsi nalítla, tohle bylo opravdu unáhlené. Naše mysl nám vždy nabídne vysvětlení související s naším metrixem, minulostí, zkušenosti. Vlastně mele pořád to stejné dokola. Netuší, že to celé by mohlo být ještě úplně jinak. A nás, v naší omezenosti to nenapadne taky.

Rada pro dnešní den zní: tlumte vášně i svůj jazyk. Začněte tím, že si na rovinu přiznáte, že trpíte projekcí, ostatně jako všichni. Zapněte filtr kritického vnímání a než uvěříte zaručeným pravdám vaší hlavy, upřímně se ptejte sami sebe, proč si to myslíte a jak to souvisí s vámi. Ušetříte si hodně nepříjemností.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.