Denní karta – PŘÁTELSTVÍ 3. 3. 2023

Haleluja! Čeká nás krásný den i víkend. Ehm, tedy pokud se nebojíte kontaktu a vztahů. Přátelství je totiž jedna z nejkrásnějších a nejvýstižnějších karet popisujících zdravou vztahovou dynamiku.

Dva stromy spolu sdílí své koruny a kořeny, vytváří překrásnou škálu barev. To chceš. Je to jako když vidíš romantický vztah, vzdychneš si a chceš to taky. Ale už nevidíš tu ohromnou práci za tím. Vztah ještě nikdy nikomu nespadl do klína, je to práce, velmi intenzivní a na furt.

A o co tedy jde? Kmeny stromů od sebe musí být dostatečně vzdáleny, aby jejich koruny a kořeny měly prostor pro expanzi. Klíčovým slovem této karty je respekt. Respekt k potřebám a indivualitě mé i toho druhého. Ale to je jen jedno křídlo ptáka, aby byl vztah vyvážený, musí v něm být také intimita, blízkost, odvaha sdílet sebe, obnažit se a být upřímný. Tak, pokud tohle děláte, máte pravděpodobně harmonický vztah, to jest autentický. Asi to v něm někdy bolí, ale zároveň díky tomu všichni zúčastnění rostou a prospívají. Jako ty dva stromy.

Tento jednoduchý vztahový model odhalí mnohé. To, jak jsme na druhém závislí a nechceme ho pustit. To, jak ze strachu a pocitu ohrožení, na který nechceme nahlédnout a přiznat si ho, strašně kontrolujeme. To, jak se bojíme blízkosti, že raději volíme volné vztahy. Máme před sebou celý víkend, kdy můžeme zkoumat své vlastní dynamiky, pokřivenou komunikaci a různé strategie přežití a kompenzace ve vztazích. Užijte si to.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.