Denní karta – POTLAČENÍ 9. 1. 2023

Ech, to nám ten týden nezačíná moc pozitivně. Ale co jsme si navařili, to máme. V momentální situaci není moc na koho ukázat prstem, maximálně ho můžeme nastavit směrem k sobě.

Desítka Ohně je drsná, co si budeme povídat. Na druhou stranu, je to to pomyslné dno, které když si osaháme, můžeme se od něj odrazit. Ale příjemné to není. Co tedy dnes hrozí? Silná sebedestrukce a silné popření svých kvalit, potřeb, identity. Ve vzduchu visí zrada páchaná na sobě. Samozřejmě, že skrytým motivátorem k takovému chování je strach. Ze strachu, že budeme odmítnutí, odmítneme sami sebe.

Nebyl by to Osho Zen Tarot, aby i tahle silně sebeznásilňující karta v sobě neměla radu. Takhle ale zní přesně v duchu desítky Ohně, a sice: Okamžitě s tím přestaň! Přestaň se prodávat, přestaň plivat na svou sebehodnotu, přestaň se umenšovat! A teprve až přestaneš, můžeš zkoumat, co to mělo znamenat, odkud to pramení, co potřebují tvé vnitřní části. Ale napřed se sebou přestaň zacházet jako s onucí!

Já chápu, že tohle se líp řekne než udělá. Taky moc dobře vím, o čem mluvím. A protože vím, jakou sílu má tahle iluze, že jsme příliš nicotní, nemáme právo, nechceme obtěžovat, pracuji s ní velmi vědomě. Dnes si více než kdykoliv jindy uvědomujte svůj dech. A kdykoliv si vzpomenete, představte si, že se pomocí dechu zvětšíte, cca o 3-5 cm všemi směry. Protože to je ve skutečnosti vaše opravdová velikost.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.