Denní karta – POTLAČENÍ 6. 3. 2023

Taky jste měli tak překrásný víkend? Ne, že by se něco extra odehrálo, ale u nás doma jsme ho zhodnotili jako velmi klidný, odpočinkový, bez pnutí a třecích ploch. Jak málo stačí k radosti a k načerpání sil do dalšího týdne.

Dnes je věru budeme potřebovat. Není to tak dávno, co tu tato karta byla, tak si pojďme dát opáčko. Na úvod chci říci, že jestliže se bojíte, že se vám dnes stane něco špatného, tak si za to můžete sami. Sorryjako. Potlačit se až k nežití, odpojit se od emocí (ano, já chápu ten důvod, máte pocit, že jsou k nepřežití), tvářit se, že nic nemáme ve svých rukou.

Není větší sebedestrukce než iluze, že jsem v pasti a nemohu s touto situací nic dělat. Ale já trvám na tom, že to je iluze. Silná jak sviňa, drží nás v kleštích, až nám fyzicky praskají kosti. Do chvíle, než si to pravdivě pojmenujeme. To, že tu není východisko je I-LU-ZE.

A teď začíná ta zábavnější část. Je potřeba s tou stagnací okamžitě něco udělat. Jeden krok směrem ke svobodě vyvolá řetězovou reakci. Jeden pořádný odraz ode dna. Vy jste ti, kdo ostatním dali svolení, aby s vámi zacházeli jako s onucí. Ono „dobře vám tak“ totiž nepramení z mylného úsudku, že byste si to snad zasloužili, ale že s tím v podstatě souhlasíte.

Desítka Ohně vypadá děsivě, ale ve skutečnosti je to terapeutická facka, která vás probere z hysterie a vy se zase nahodíte, včetně se své elementární sebeúcty a pudu sebezáchovy.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.