Denní karta – POTLAČENÍ 17. 1. 2023

Hlavně žádnou paniku. Hlavním poselstvím „negativních“ karet je zvýšená bdělost a převzetí odpovědnosti za naše obvyklé vztahové a komunikační stereotypy. Pokud jsme informováni dopředu, můžeme se ledasčeho vyvarovat.

Pravda, Desítka Ohně není zrovna hitparáda. Popisuje stav absolutní sebedestrukce, popření sebe i svých potřeb a znásilňování se k činům nebo situacím, na které bychom, kdybychom neměli strach z odmítnutí, nikdy nepřistoupili. Protože je to poslední karta malých ohnivých arkán, nese změnu situace a ta je v případě ohně vždy razantní a její dynamika je ve směru zevnitř ven. Ergo, změnu za vás nikdo neudělá, jednoduše se musíte vzepřít a ve jménu vlastní sebehodnoty říci dost!

Na druhou stranu každá karta v sobě ukrývá podporu stejně jako je v každém dílu černé monády bílá tečka. Potlačení je pomyslné dno. Dál už to prostě jít nejde. Možná na tom dnu chvíli setrváme, než si ho uvědomíme, ale pak stačí napnout všechny síly a odrazit se.

Přeji nám dnes, ať se nenecháme zavléct do manipulací a vydírání a ať s nadhledem a extra porcí laskavosti vůči sobě přejdeme všechny útoky, na které obvykle reagujeme bezmocí. Užijte si dnešní intenzivní trénink vlastních hranic a vědomí, že mít sebehodnotu je stejně přirozené jako dýchání.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.