Denní karta – POTLAČENÍ 1. 3. 2023

Pojďme se odrazit ode dna! To by bylo, aby se nám to dneska konečně nepovedlo. Aneb, heslo dne zní: v každé sračce je ukryt diamant.

Začala jsem poněkud agilně, ale zkrátka mi to nedá. Desítka Ohně symbolizuje doslova šílenou energii. Je opravdu šílené, co jsme ochotni páchat na sobě a svých blízkých. Ne snad proto, že jsme tak zkažení a krutí, ale že jsem tak pokřivení neuvolněnou bolestí a vlastní nevědomostí.

Mám v hluboké úctě každý jeden příběh, který klint/ka přinese do terapie. Mám dvě klíčová úsloví, která přesně definují mou práci a mou energii: Když máme dostatek informací, všechno dává smysl, a Ode mne se vám soudu nedostane. Pokud se právě dnes nacházíte na dně a uvědomujete si, jak strašně si tím ubližujete, rozhodně vám nepomůže se za to bičovat. To si nechte, až se dostanete nad hladinu.

Přes zobrazovanou hrůzu sebedestrukce, ať už fyzické nebo emocionální, má v sobě pochopitelně i tato karta, velmi transformační náboj. Připomíná nám, že vždycky, ale opravdu vždycky, nám zbývá síla na odražení ze dna. Ptáte se, jak to? Představte si, že to je energetická kapsle, která se nedá použít na nic jiného. Takže sebevíc jste vyčerpaní, ve zmaru a bezmoci, vždy máte k dispozici poslední zážeh.

Energie Ohně, nebo chcete-li Holí v klasickém tarotu, má v sobě ještě něco, je nositelem duchovního růstu. A to předpokládá jistou sebereflexi. Abyste se dostali z toho zoufalého místa (ať už je fyzické nebo emocionální), musíte převzít díl odpovědnosti za to, že jste se na to místo dostali, nebo ho dokonce stvořili. Dokud setrváte v oběti, ke své zážehové energetické kapsli nemáte přístup.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.