Denní karta – POLITIKA 6. 2. 2023

Mám pocit, že pondělky budou ve znamení našich pravdivých záměrů. Jak si nastavíme energii týdne, taková bude. Kterého vlka v sobě budeme živit, ten poroste a zesílí.

Politiku nemám ráda. Bojím se jí. Znejišťuje mne v intuici a představách, že vím, co dělám a odkud pramení mé touhy. Když se objeví, jako by mi někdo u ucha bafnul: Kde si zase nalháváš??!! A to paradoxně způsobí to, co můj vnitřní politik chce, a sice, že začnu pochybovat. Z jednoho extrému mě to hodí do druhého.

Tak jako tak, před touto kartou je dobré mít se na pozoru. Ani ne tak proto, abychom za každou cenu našli tu pokřivenou a prospěchářskou část sebe, která má tendence něco urvat bez práce, ale proto, že když se objeví, tak už jsme zase zapomněli, že tuhle část v sobě jednoduše máme taky. Ne, není třeba oponovat a rozhořčeně zvedat hlas, protože to už si náš vnitřní politik zase mne ruce. Stačí to jen přijmout a zklidnit se.

Manipulace je na určité úrovni vlastní nám všem. Je to jeden z prvotních nástrojů, které jsme si osvojili, když nebyly naplněny naše potřeby a my věřili, že bez nich zhyneme. Má nekonečno podob. Někdo manipuluje otevřeně tím, že vyhrožuje. Někdo skrytě, že se snaží vyjít vstříc za každou cenu. Obecně platí, že jediná cesta, jak mít svou manipulaci pod kontrolou, je přiznat si ji a otevřeně ji začít zkoumat.

Možná se dneska nestane nic výjimečného. Možná „jen“ včas rozeznáme své tendence ovlivnit druhého tak, aby udělal, co my si přejeme. Otázka za sto bludišťáků zní: proč manipulujeme druhými, místo toho, abychom si svá niterná přání jednoduše splnili sami? Váš vnitřní politik se právě rozletěl na tisíc kousků.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.