Denní karta – NEVINNOST 16. 1. 2023

Je tu nový týden a s ním nové možnosti, skoro bych se nebála slov krystalicky čisté. To je totiž téma Nevinnosti – čistota, jasnost, přímost. Neznamená to, že dnes neuděláme chybu, ale že budeme natolik při smyslech, že se za ni nezbičujeme jako vždycky.

Stařík s kudlankou na obrázku za sebou má dlouhý život a zažil snad všechno. Proto se směje všem těm zásadám, co se smí a co ne, co by se mělo a co za žádnou cenu. Ví, že život funguje úplně jinak. A protože jedním z klíčových slov této karty je upřímnost přede vším k sobě, nemá důvod se soudit za své činy. Uvědomuje si svou hlubokou motivaci a důvody, proč tenkrát jednal tak, jak jednal.

A to je dnešní klíč k tomu, abyste zavčas zastavili svého vnitřního soudce, který se právě chystá poslat vás na popravu. Místo fascinace provinilostí se zaměřte na to, jaké byly niterné emocionální důvody udělat to, co máte tendenci odsuzovat.

Vždy dojdete k tomu, že to bylo pravděpodobně ze strachu nebo z bolesti, která se zdála být tak nesnesitelná a k neunesení, že jste ji prostě museli poslat dál. A tohle jsou spíš důvody pro osobní soucit než odsuzování, nemyslíte?

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.