Denní karta – MY JSME SVĚT 16. 3. 2023

Jak bychom se chovali k druhým a jaký bychom žili život, kdybychom odložili všechny své nastřádané strachy a zůstalo jen plné vědomí sebe sama, konzistence, důvěra a láska? Jaké by to bylo, kdyby se místo permanentního pocitu ohrožení v našem systému rozlilo bezpečí a jasné vedení?

Zní to trochu jako sci-fi? Neřekla bych, spíš bych to nazvala hudbou budoucnosti. Pevně v tento obraz věřím a každý den pro něj něco poctivě ve svém systému udělám. Je to jako s tou úrodou. Příští týden budeme v rukou držet semínka a bude těžko k uvěření ze za půl roku budeme plnit sklepy a spíže.

Desítka Duhy, to je taková dožínková oslava. Osobní výhrady jdou stranou a všichni slaví společný výsledek: úroda je pod střechou a na zimu jsme zajištěni. Slaví se spolupráce a ocenění se dostane každému páru rukou, který něčím přispěl.

Střih. Je tu dnešní den. V naší vnitřní krajině to zase vře. Jedna část řve, co si to ten … dovoluje?? Další se choulí v koutě, jiná se snaží působit na situaci svým klidem. Zmatek nad zmatek, hlavní hospodář opět není přítomen.

Dej si pár vědomých nádechů a výdechů. Svou pozorností uchop celé své pole a všechno, co obsahuje, tohle je tvoje, vždycky bylo. Každá vnitřní část chce tvou pozornost a ty jí máš dostatek. Je jedno, jestli je vystrašená nebo arogantní, všechno jsi to ty. Uspořádej společnou oslavu a všem dopřej uznání za jejich existenci. Uveď svůj vnitřní svět do harmonie, protože to je jediná možnost jak žít zdravější a naplněnější život.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.