Denní karta – MISTR 23. 2. 2023

Tak to tu dlooouho nebylo, slavte a radujte se! Dnes nás čeká, ehm, maturita. Děkujeme pěkně.

Mistr je považován za vrchol Osho Zen Tarotu. Pravda pro některé kartáře díky tomu Oshovky nejsou pravým tarotem, protože mají kartu navíc (ne že by to byl jediný tarot), a tou je právě karta Mistra. Připomíná nám, že pomůcky jsou povoleny, ale opravdový život se stejně děje tam venku, ne v balíčku karet. Ať už nám v kartách vyjde cokoliv, počítá se to, zda se podle toho opravdu budeme řídit.

Mě tahle karta vždycky dojme. Ne proto, že bych ji brala jako potvrzení toho, že jsem konečně dosáhla osvícení, ale že mám pocit, že nade mnou někdo bdí, že ve mně někdo věří a fandí mi. Mistr mi připomíná třídního učitele na střední škole. Celou dobu vás tepe, nenechá na vás nic suchou, co jiným prochází, tak vy máte na talíři, až vás tahle nespravedlnost sejří. A pak, střih, je po všem, maturitní večírek a vy se od toho rasa dozvíte, že jste byl jeho nejoblíbenějším a nejnadanějším žákem. Slzy. Titulky.

Takže, ať nás dnes potká cokoliv, je to jen další důkaz toho, že nám někdo drží pěsti. Já vím, je to přitažený za vlasy, ale vzpomeňte si na svou střední nebo učňák. Nenáviděla jsem jeden předmět a dneska nostalgicky z hlavy cituji definice. Ať se to jeví jakkoliv nepřekonatelné, je to opravdu jako s maturitou. S odstupem času si řeknete, bože, kdyby všechno v životě bylo takhle jednoduché.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.