Denní karta – MINULÉ ŽIVOTY 25. 1. 2023

Další den, který nás nutí držet se v bdělosti. Vlastně by to měla být běžná norma, ale tam se ještě vědomí lidstva zkrátka nenachází. A tak musíme být upozorněni zvnějšku.

V klasickém tarotu je tato karta nositelem nejasností a zamlženého vnímání. A bodejť by ne. Pokud se spolehneme jen na vlastní rozum, který je ve skutečnosti pouze nositelem vzpomínek, není divu, že opakujeme stále ty stejné chyby.

A to je přesně to, před čím nás dnešní karta varuje, že se zase chystáme zopakovat stejnou chybu. Tu chybu, která nás opět zavede do místa, kde pocítíme emoci, před kterou se snažíme utéct. Nezáleží na tom, zda zůstat nebo odejít, říct to nebo neříct. Záleží na naší motivaci, zda to říkáme nebo zamlčujeme ze strachu.

Klíčové otázky pro dnešní sebereflexi jsou: co bych udělal/a, kdybych neměl/a strach? Před jakým pocitem se touto volbou snažím ochránit? Někdy nelze jinak a my opět podlehneme strachu a uděláme něco postaru. To nevadí, vlastně je to cenná zkušenost, za předpokladu, že vezmeme odpovědnost za to, že jsme uvěřili vlastnímu strachu. Nalhávat si, že jsme neměli jinou možnost, nás jako bumerang vrátí do stejné, zdánlivě bezvýchodné situace.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.