Denní karta – KOMPROMIS 2. 1. 2023

Inu, čekala bych něco lepšího, když je ten nový rok. Ale nenechme si zkazit náladu. Možná jsme se jen ještě pořádně nerozkoukali a tomu i odpovídá dnešní karta.

Šestka Duhy přináší nepříjemnou váhavost a přešlapování na místě. Ze strachu, že uděláme chybu, máme tendenci stále protahovat moment volby. Bohužel i to je volba s naprosto jasnými důsledky, takže si příliš nepomůžeme. Ale znova opakuji, nenechme si tím zkazit náladu. K aktivitě nás může rozhýbat už jen samotné uvědomění, proč jsme se zasekli.

Uvěřili jsme natolik vlastním očekáváním, že jejich nenaplnění jsme si mylně přeložili jako chybu či dokonce selhání, a tím jsme se tak trochu vykastrovali. Takže zpátky na zem, do přítomnosti a znova a jinak. Špatné varianty neexistují, to jen výsledky nekorespondují s našimi představami.

Takže jak by dnes vypadaly naše volby, kdyby nebyly tak zatíženy naším urputným lpěním na výsledku? Co bychom doopravdy volili, kdybychom odložili drama toho, že zase uděláme chybu, za kterou budeme pykat? Nejde totiž o to, co se stane, ale jak s tím naložíme. A vracíme se k tomu, že my jsme ti, kdo jako jediní mají tu moc odebrat si sílu přijímat život s tím, co přináší, aniž bychom pořád dokola jen litovali, že jsme to za krále klacka měli udělat jinak.

A možná by to mohlo být i prima novoroční předsevzetí: konečně vzít odpovědnost za své volby a bez přepjatého srovnávání a hodnocení je následovat.

Pěkný den.