Denní karta – INTEGRACE 17. 2. 2023

Čeká nás opravdu výživný den i celý víkend. Nebude to proplouvání na obláčku, ale poctivý přítomný okamžik a konstatování naší celistvosti, se vším, co obsahuje a co přináší do každodennosti. Dosednutí na prdel, ovšem do měkkého.

Integraci vnímám jako jednu z nejsilnějších a nejkrásnějších karet v balíčku Osho Zen Tarotu. Přináší princip jednoty a propojení a připomíná nám, že jen všechno dohromady má smysl a logiku. Vyvazuje nás z duality dobré – špatné, správné – nesprávné, černé – bílé a přináší barevnou hojnost, plnost a nevídaný přesah.

Zní to jako skvělý plán. Kdybychom nebyli tak umanutí a pořád netrvali na našich představách, co je dokonalost a jak se neustále zlepšovat. Zenový přístup je geniálně jednoduchý. Všechno, co je přítomno, tu má své místo. Vztahy, práce, sousedi, nadváha, zdravotní symptomy, frustrace, strachy, vášně, emoce. Cítíte, jak se to v hlavě cuká? Slyšíte ty výhrady a ta ALE? No jasně, takhle to přece nemůže fungovat. Nemohu přijmout to, s čím celý život bojuji. A tak se svobodně vzdávám vlastní síly, která sídlí v celistvosti.

Obvyklý blud naší mysli je, že když něco přijmeme, tak se tím staneme. Proto máme takový problém přijímat stinné stránky své i životní. Je to ten největší spirituální omyl a stejně ho mnozí žijí a propagují. Ve skutečnosti přijetím získáváme nadhled a to, co nás dříve opanovalo nad námi najednou nemá moc. Drama mizí a my můžeme svobodně být tím, kým jsme doopravdy. Jak prosté, milý Watsone.

Otevři se dnes s důvěrou vlastní integritě. Vytvoř odstup a dívej se na sebe jako celek, ve kterém má každý dílek své nezastupitelné místo. Zbavovat se jich přece nedává smysl, kdo by chtěl puzzle, ve kterém chybí dílky?

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.