Denní karta – EXISTENCE 13. 1. 2023

Taky vám včerejší Projekce trochu zamotala šíšu? Naštěstí máme celý víkend na vzpamatování. Energie dnešního a následujících dní je opravdu překrásná.

Existence přináší konejšivou sílu smíření. Smíření se s tím, jací jsme, čeho se nám aktuálně nedostává, uvědomění si vlastních handicapů, ale i darů a kvalit. Je to opravdu hluboké přijetí situace tady a teď, které nás uvádí do vnitřního stavu míru. Někteří lidé si ovšem smíření pletou s rezignací. Myslí si, že smířit se s danou situací znamená vzdát to. Není většího omylu. Protože jen aktuální upřímní přijetí situace a sebe otevírá prostor pro případnou změnu, pokud je žádoucí.

Čas od času se pod touto kartou vyvine debata na téma smíření se sebou versus zlepšování se. Znamená to, že už na sobě nikdy nic neopravíme? Nikam se neposuneme, nic nevyléčíme? A kdyby jo? Kdyby to byla pravda? Jak se sebou budete zacházet? Budete se i tak upřímně milovat a uděláte spokojený život? Je totiž jednoduché mít se rád, když se nám daří, vidíme posuny a máme být na co hrdí.

Naštěstí je tu dnešní Existence a její překrásné, až dojemné poselství, které říká: tak jak jsi, ve své nahotě psychické i fyzické tě právě teď miluje celý Vesmír. Existenci je totiž jedno, kde se zrovna nacházíte, s čím nesouhlasíte, proti čemu bojujete, co obhajujete. Boží láska je konstantní. Kéž bychom se k sobě uměli vztáhnout stejně bezpodmínečně.

Pamatujte, že jste naprosto v pořádku. Kdyby Vás Bůh chtěl jiné, tak si vás jiné udělá. Smyslem smíření není zakrnět, ale začít se konečně přijímat a milovat v celé své celistvosti, se všemi domnělými vadami na kráse (které jsou ve skutečnosti pihy krásy).

Pěkný víkend plný smíření.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.