Denní karta – DO NITRA 23. 1. 2023

Dozvuky novoluní dnes ještě pocítíme. Táhne nás to dovnitř a nutí se tam porozhlédnout. Pokud hledáme odpovědi, vždycky musíme dovnitř.

Čtyřka Vody přináší kontakt s naším nitrem a obsahem. Často je náš strach cítit sebe, své prožitky a emoce tak silný, že raději odejdeme z vlastního těla, do hlavy, do příběhů, do křivd, do souzení, obhajování, do činností a zahlcení. Jakkoliv se zaměstnáme, abychom se nemuseli konfrontovat s vlastním selháním, provinilostí, bezmocí.

Jenže my už dávno nejsme malé děti, které to tehdy málem nedali. Jsme dospělí s vyvinutým nervovým systémem, s určitou kapacitou a nadhledem. Je normální, zdravé a přirozené potkávat se s vlastními emocemi bez dramat.

A vlastně je to jednodušší než byste čekali. Stačí se totiž na chvilku zastavit. Naše pozornost začne přirozeně klesat. Jiná věc je, co s tím udělá hlava. Natáhněte si na deset minut minutku a sami uvidíte, jaká je vaše obvyklá strategie, jak se necítit. Něco vás začne kousat, židle najednou bude moc tvrdá, hlava vyplaví tisíc úkolů, které je potřeba teď hned udělat. A my jí na to jako obvykle skočíme.

Faktem ale je, že opravdové poklady, vhledy a pravdy, které nám mění život a osvobozují od omezujících postojů, v hlavě nenajdete. Musíte svou pozorností klesnout až ke dnu. A cestou se potkat a pojmenovat své strachy. Co nejhoršího se může stát? Jak nejhůř se mohu cítit? Před čím mne chrání toto nepohodlí? Klesněte hluboko a ptejte se. Odpovědi jsou v pánvi.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.