Denní karta – CESTA 14. 2. 2023

Výdech za nádechem, krok za krokem, den za dnem. Četla jsem, že vize bez akce je pouhé snění a akce bez vize je čiré šílenství. Je dobré mít vizi svého byznysu, vztahu, života, konkrétního projektu, kam chceme dojít. Je dobré to mít na očích, třeba na lednici nebo vision boardu v pracovně. Je dobré se ladit na pocit naplnění, které to přináší. Ale NENÍ dobré lpět na cíli.

Cesta samotná může být cílem, jak se říká, ale je to především proces růstu. Na začátku máme cíl, ale téměř vždy ho během realizace přerosteme, a to je ten nejčastější důvod, proč se nám naše cíle a sny neplní. Jsou nám malé. Jenže my ve své umanutosti na nich trváme a odmítáme přijmout to, čeho jsme hodni doopravdy.

Ať už jsou naše cíle a sny jakékoliv, jejich realizace začíná v přítomném okamžiku. A to je přesná esence dnešní karty. Jaký je Tvůj aktuální krok směrem k cíli? Ne, neříkej mi svoje plány, řekni mi jeden krok, který můžeš udělat z místa, kde se aktuálně nacházíš. Mám Osmičku Ohně ráda, učí mne důvěře. Jasně mne vede a říká, udělej krok a další se objeví. Ne víc, jen jeden, až ho uděláš, objeví se další. Je to jako výlet po horách, je potřeba si to odšlapat a ne pořád čumět do mapy.

Soustřeď se na přítomnost a dělej kroky, protože někdy je vrchol v oblacích a jednoduše není vidět. To ale neznamená, že neexistuje.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.