Denní karta – BŘEMENO 24. 2. 2023

Kdo se dneska nestydí, ten se včera nebavil! Doufám, že jste si energii Mistra náležitě užili, stejně jako pomyslný maturitní večírek. Naše mysl je opravdu obdivuhodná, a tak nás nenechá dlouho zahálet. Hnedle nám naservíruje další starosti, obavy a nejistoty. Nic si z toho nedělejme, je to jen trénink, zda jsme schopni (a ochotni) být v kontaktu se svou autenticitou bez ohledu na to, co se děje ve vnější realitě.

Šestka Mraků, ostatně jako celá mraková řada malých arkán, popisuje výkvět našich bludů. Je typickým zástupcem naprosto zbytečných starostí: co to mu kdo řekne, jak to dopadne, co se stane s civilizací, proč jsou lidi takoví, jak se někdo může takto chovat, proč už někdo nebouchne do stolu, jak ta naše holka/kluk obstojí v tom světě, proč můj muž nechce jíst potravinové doplňky, které by mu tak ulevily… doplňte si.

Udržujeme sami sebe v iluzi, jak jsme hodnotní, když řešíme taková témata a jak lidé, které se zabývají jen sami sebou, jsou povrchní. Bohužel opak je pravdou. Staráme se o okolní svět a lidi z jednoho naprosto sobeckého důvodu, a sice abychom se nemuseli starat sami o sebe a o vlastní bolest, se kterou si nevíme rady.

Kdykoliv vám dnes odplují myšlenky za hranice vaší existence a bytosti, položte si otázku: jak tohle, nad čím teď hloubám/pohoršuju se/strachuju se… souvisí se mnou? Od čeho se to snažím odvést pozornost? Pokud máte opravdu strach o své blízké, tak místo toho, abyste lomili rukama a upadali do dramat, se za ně upřímně pomodlete a pomyslně je vložte do povolanějších rukou.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.