Denní karta – BŘEMENO 20. 3. 2023

Je to tady. Začíná jaro. Dnes začíná online transformační program Magická pouť s archetypy. Je nejvyšší čas rozhodnout se, do čeho chceme investovat letošní energii, co v sobě chceme živit, pěstovat a čím se kochat.

Takže nás dnes nevyhnutelně čeká další čistka. Šestka Mraků je plná zbytečného nákladu, který s sebou v životě vlečeme a kvůli kterému si pořád stěžujeme na únavu a vyčerpání, bolavá záda a těžké nohy. Vždyť tohle by zabilo i vola!

Ale my ne, naložíme si vak starostmi světa, obavami z očekávání druhých, dětinskými touhami všem se zalíbit a zbytečným strachem a vyrazíme si na procházku životem. Cestou si na záda přihodíme ještě kdejakého zevla, kterého jsme pasovali do role spasitele, a šlapem si to s nosem u země.

Břemena, to jsou především ZBYTEČNÉ starosti, které nám naprosto nepřísluší. Jsme zahlceni obavami o druhé, o budoucnost, o věci, které v žádném případě nemůžeme ovlivnit. A v tom je ten vtip. Veškerou energii investujeme do bolesti světa a pak už nemáme prostor a energii pro sebe.

Jediný smysl života je v nás samých. Jen skrze nás samotné proudí do světa láska, přijetí a porozumění. Za předpokladu, že si jej sami umíme dát. Mít se rád se vším všudy je fakt dřina, proto je jednodušší padnout pod tíhou pseudo starostí o své blízké, děti, práci, příští volby, inflaci.

Kdykoliv se zasekneš v hlavě a začneš vzdychat na tím, jak je život složitý a nespravedlivý ke tvému sousedovi, kdykoliv se chytneš do spárů fb příspěvků o těžkém životě svobodných matek na druhém konci světa, opustil ses. Zase jsi celému svému systému dal najevo, že jsi až na posledním místě. Jako vždycky.

Využij magické energie jarní rovnodennosti a zasaď do hloubi svého nitra semínko všímavosti vůči sobě. Pečlivě se o něj každý den starej a zalévej ho. Vyroste z něj sebeláska a budeš sklízet laskavost, důvěru a péči.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.