Pár tipů, jak pro začátek pracovat s Osho Zen Tarotem

Máte v ruce nový balíček Osho Zen Tarotu. Převracíte ho zprava doleva a možná dumáte nad tím, jak začít.
Jednoduše.

Seznamte se

Pohlédněte si kartu po kartě. Nepřemýšlejte nad významy, prozatím se pouze seznamujete. Nesnažte se zapamatovat jednotlivé obrázky, beztak je uvidíte ještě tisíckrát. Teď se jen kochejte.

Zkuste cvičně zamíchat. Možná vám vypadne nějaká karta, můžete si ji prohlédnout. Pro některé kartáře něco znamená, pro jiné ne. Je to jako se vším, když dáte vypadlé kartě důležitost, bude ji mít.

V rámci objevování si zkuste všechny karty vyložit na podlahu. Můžete buď namátkou, anebo si je seřaďte podle živlů či arkán (stačí následovat brožurku ke kartám). Silně to doporučuji, protože ten pohled je k nezaplacení. A nejen ten. Síla a krása, která z karet čiší je opravdu veliká.

Důvěra v odpovědi

Pokud se rozhodnete karty si vyložit, můžete použít některý ze vzorů v přiložené knížečce, anebo klidně experimentovat sami. Stačí výklad na jednu, dvě nebo tři karty. Ze začátku počítejte s tím, že možná všem kartám v danou chvíli nebudete rozumět, anebo nebudete chápat karetní kombinace. To je naprosto v pořádku a přirozené.

Práce s divinačními pomůckami s sebou přináší jednu obrovskou životní lekci, a sice konfrontaci s tím, zda věříte a uznáváte svůj vnitřní hlas neboli intuici. Nejde totiž ani tak o to, zda znáte význam karet, ale jaká poselství vám zprostředkovávají. To jest, co vás k nim v danou chvíli napadne. A zda tomu důvěřujete nebo nikoliv.

Jak se ptát?

Pamatujte, že ať se ptáte na cokoliv, jediné, co opravdu můžete změnit, jste vy sami (nebo ten, komu se rozhodnete vyložit). Proto, ať už vás zajímá cokoliv z vnější reality, měla by v dotazu na karty figurovat vaše osoba. Dotazy mohou vypadat třeba takto:

Jak se mnou souvisí, že … (definujete situaci, která se vás dotkla nebo ji nerozumíte)
Jaké informace pro mne jsou ukryty v této situaci…
Co mi přinese, když …

Říkejte si nahlas

Pokud máte pocit, že výkladu nerozumíte, zkuste si výklad říkat nahlas. Představte si, že nevykládáte sobě, ale někomu, kdo sedí naproti vám. Zapojí se jiná centra v hlavě a kusé informace začnou dávat smysl.

Čím více, tím lépe

Když jsem se učila pracovat s Osho Zen Tarotem, nosila jsem ho s sebou pořád. Vykládala jsem každému, kdo projevil zájem a na cokoliv, co se mi odehrálo nebo čemu jsem nerozuměla. Nešlo o to, všemu přijít na kloub, ale být s kartami co nejvíce v kontaktu.

Udělejte si své denní Osho Zen Tarot rituály. Vytáhněte si každé ráno kartu a prožijte s ní den. Nebo si vytáhněte kartu večer a udělejte si krátkou rekapitulaci. Experimentujte. Vymýšlejte si své výklady. Hledejte v jednotlivých kartách podobnosti nebo naopak rozdíly. Protož takhle jsem se Osho Zen Tarot naučila já.

Chci online kurz pro začátečníky zdarma

Chci znát významy jednotlivých karet

Chci Tě vidět při práci a rovnou se objednat na karetní terapii

Chci se naučit pracovat s kartami sama