Osho Zen Tarot – záblesk magie nebo zrcadlo duše?

Jak začít příspěvek o tarotových kartách? Vždyť stačí zadat heslo do vyhledávače a objeví se tisíce odkazů a čtení na hodiny a hodiny. Jak je teoreticky představit a vtlačit do pár řádků něco tak subjektivního, jako je mé osobní okouzlení těmito barevnými obrázky?

Jak jsem začala

Přesto se pokusím předat alespoň zlomek toho, co zapříčinilo mé bezmezné nadšení z práce a kontaktu s nimi. S Osho Zen Tarotem pracuji asi 16 let. Seznámila jsem se s nimi na jednom prožitkovém semináři, kde je měla jedna z účastnic. Do té doby jsem se kartami nezabývala a nikdy by mne nenapadlo, že se stanou mým nejdůvěrnějším předmětem. Inu, nikdy neříkej nikdy.

Pak už to šlo ráz na ráz – pro první seznámení základní balíček velké arkány, dopis Ježíškovi o kompletní sadu, nějaký ten kurz… A najednou je pro mě život bez nich těžko představitelný. Ne snad v tom smyslu, že bych bez ranního výkladu nevyšla z domu, naopak, sama sobě vykládám zřídka. Spíše „oshovky“ vnímám jako jednoduchou a velmi efektivní pomůcku při řešení jakéhokoliv problému.

Co Osho Zen Tarot nabízí

Osho Zen Tarot je pro mne jedním slovem magický. Baví mne, jak je přímočarý. Pojmenovává věci pravými jmény a já často doslova cítím, jak určitá část osobnosti nesouhlasí, nechce slyšet pravdu a snaží se uniknout. A o to raději se pak s touto částí seznamuji a potkávám, a tím dovoluji její uzdravení, přijetí a proměnu.

Může se zdát, že oshovky slouží jen pro nahlédnutí do sebe sama. To je ovšem pravda jen částečně. Tento vhled poskytují vždy, ale stejně dobře reagují také na jakýkoliv konkrétní dotaz – vztahy, práce, projekty, zdraví… Jsou velmi komunikativní, každá karta má svůj příběh, a už jen tím, že dovolíte své duši naslouchat tomuto příběhu, něco ve vás začne rezonovat, otevírat se a proměňovat.

Zájemcům o výklad hned na úvod vždy říkávám, že primárně nevykládám budoucnost. Občas to vyvolá vlnu ironických otázek: A co tedy? Minulost??? Hahaha… Osho Zen Tarot pracuje s energií „tady a teď“. Ta jediná pro mne objektivně existuje. Minulost je pryč. A budoucnost? Kdo ví, jestli vůbec přijde… Jediné, z čeho lze vycházet, je to, co je teď.

Jde až na dřeň

Znova a znova mne překvapuje a vyráží dech, jak přesně a adresně oshovky definují problém, pocit, situaci, ve které se klient nachází. Jak přesně do sebe informace zapadají, když odkrývám kartu za kartou a následuji energii příběhu, která se nad kartami přímo zhmotňuje. To samo o sobě působí velmi léčivě, a kdyby karty uměly jen tohle, tak by toho bylo ažaž.

Ale karty umí mnohem více. Nabízejí konkrétní kroky a východiska. Někdy vám jemně naznačí směr a někdy do vás strčí tak, až poskočíte. A někdy, někdy pro záchranu vaší duše, nastaví zrcadlo tak nemilosrdně, až z toho přeběhne mráz po zádech a ztuhne samolibý úsměv na rtech. Při výkladu nečekejte věštění a zaručené předpovědi, oshovky nejsou žádná kouzla a čáry. Oshovky nabídnou konkrétní řešení a plně respektují vaše rozhodnutí, jak s informacemi naložíte. Všichni máme volbu. Jaká je ta vaše?

Pokud máte odvahu nahlédnout do svého nitra a vzít otěže života do svých rukou, je Osho Zen Tarot určený přesně pro Vás :+) Pojďte se vydat se na dobrodružnou cestu poznávání sebe sama a seznamte se blíže s Oshovými kartami, s příběhy, které vypráví, s energií, která z nich dýchá, prostupuje a léčí na všech úrovních.

Chci online kurz pro začátečníky zdarma

Chci znát významy jednotlivých karet (a mnoho dalšího)

Chci Tě vidět při práci a rovnou se objednat na karetní terapii

Chci se naučit pracovat s kartami sama