Energetická kapsle pro chvíle krize

Všichni jsme alespoň jednou zažili stav vrcholné rezignace, kdy máme pocit, že nejde nic a že takhle uvízlí zůstaneme už napořád. I přesto, že to je totální iluze, skoro bych se nebála slova LEŽ, kterou na nás naše vlastní hlava (chápete to, naše vlastní část, kterou živíme!) vymyslela, mám vůči těmto stavům velké pochopení.

A to z jednoduchého důvodu, odsoudit se v takovou chvíli ničemu nepomůže. Neuleví se nám a nepodpoří nás to. Spíše naopak.

Pochopení neznamená souhlas

Pochopení je absence soudu a vnitřního kritika. Je to racionální popis a uznání stavu a situace, ve kterém se momentálně nacházíme.

Teď jsem na dně.
Momentálně cítím strašnou zlost/bezmoc/provinilost/selhání/odmítnutí/zradu/…
Momentálně nevidím východisko.

Čirá fakta. Zatím furt dobrý. Do chvíle, než se k životu probudí OBĚŤ, která nám začne nabízet katastrofické scénáře o tom, že takhle to bude až do konce života. A tahle chvíle je v každém propadu NAPROSTO klíčová. Buď zbytky sil použijeme na generování nekonečného příběhu v naší hlavě, o tom, jak už se z toho nikdy nedostaneme, nebo zkrátka tento příběh odložíme, jako nudnou knihu.

Jak se odrazit ode dna

Mám pro vás malé cvičení.

Představte si nějakou svou oblíbenou krizi: ve vztahu, v práci nebo podnikání, čistě osobní nebo emocionální.

A teď si představte, že máte k dispozici kouzelnou energetickou kapsli, která se dá použít jen když jste na totálním dně. Není k ničemu jinému a nic jiného neaktivuje její sílu. Takový energetický zážeh na jedno použití v krizi.

K čemu ji v danou chvíli použijete?
Jak bude vypadat vaše konkrétní podoba odrazu ode dna, na kterém se momentálně válíte?

Obět je iluze

Ale to neznamená, že ji budeme zlehčovat. V danou chvíli umí pořádně zatopit. Je to opravdu silný soupeř našeho vnitřního tvůrce. Buďte bdělí. Brzy se zase objeví a stačí malá nepozornost a vy jí zase uvěříte. To nevadí. Chvilku se v tom vymácháte a pak si vzpomenete na svou kouzelnou energetickou kapsli a ta vám umožní zase se odrazit ode dna.

Takovýchto cvičení mám pro vás mám připraveno celkem 46. Na každý den jedno, po dobu 7 týdnů. Přidejte se na Magickou pouť s archetypy.