Denní karta – ZNOVUZROZENÍ 31. 10. 2023

Nevím, jak vy, ale já cítím úlevu. Časově se sice dlouhodobě noříme do temnoty vlastního nitra, ale chvilkově nám dnes zasvitne slunce. I uprostřed toho nejhlubšího ponoru můžeme zažít osvěžující nadhled a osvobození se z tenat vlastní mysli.

Desítka Mraků přináší opravdovou úlevu. To, co nás tížilo sice nemizí, ale my i přesto získáváme nadhled, optimismus a hluboké vědomí, že máme volbu a tím pádem i nějaké řešení. Je fascinující, co všechno se odehrává v naší hlavě. Tam je totiž naše vězení i naše cesta ke svobodě. A dnešní Znovuzrození nám zase připomene, že stačí velmi málo, a sice rozšířit své vědomí a vnímání a přesáhnout příběhy a katastrofické scénáře, které nám naše omezená mysl stále dokola podsouvá.

Na praktické rovině to dnes bude vypadat jako malý zázrak. Přijde chvíle, kdy uvidíme, jak nesvobodně se sebou zacházíme, jak slepě věříme rodinným dogmatům ohledně toho, co se může, nesmí, co se čeká, za co nás budou mít rádi a za co nás rozhodně odsoudí a vyvrhnou. Tato část zázraku není zrovna nejpříjemnější, ale je stejně osvobozující. A pak nastane ten úlevný AHA moment, kdy si z čiré laskavosti sami k sobě řekneme: aháá! Já vlastně nemusím… případně, ahááá! já vlastně mohu.

Celé osvícení totiž tkví v tom, že si uvědomíme, co si ze strachu nedovolujeme. Neznamená to, že si na sílu začneme dovolovat cokoliv, ale že především dáme sami sobě svolení k vnitřní svobodě.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.