Denní karta – ZNOVUZROZENÍ 13. 10. 2023

Včerejší cenné zkušenosti přinesly jedno zásadní prozření, a sice, že vždycky máme volbu. Ne vždy můžeme změnit vnější situaci, ale vždy se můžeme rozhodnout, jak tuto situaci v sobě pojmeme a jak se v ní budeme cítit.

Desítka Mraků je nositelem opravdového osvobození. Připomíná nám, že se můžeme rozhodnout, jestli opravdu něco „musíme“ nebo „nesmíme“. Tahle hluboce zažraná iluze nás drží v kleštích a my se točíme v té stejné vyšlapané brázdě. Místo abychom svobodně volili, tak pouze reagujeme jako automat.

Otázky pro dnešek a následující víkend jsou trapně jednoduché. Pochopitelně ne tak odpovědi na ně. Kdykoliv budete mít pocit, že se nesmíte vymezit nebo říci ne, stejně jako že se musíte vyjádřit k tématu a mít poslední slovo, ptejte se sami sebe: před čím mě to chrání? Co se mi to snaží zajistit? Tak jako tak se něco ve vás cítí ohroženě a svými dostupnými prostředky se snaží zajistit si bezpečí. Není jednodušší se propojit přímo s touto částí, dát ji co potřebuje a konečně se začít projevovat svobodně a autenticky?

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.