Denní karta – VYČERPÁNÍ 20. 9. 2023

Dnes to bude snadné. Pokud jste včera udrželi nadhled a byli požehnáni aha momenty, není důvod se dnes vyčerpat zbytečným bojem. Já osobně za největší osobní úspěch považuji, když vidím, že se chystám zareagovat podvědomým (a nevědomým) způsobem a včas to odhalím a nenásleduji. To se mi pak doslova po těle rozlije blaho. Berte to tak, že dnes toho blaha bude požehnaně.

Devítku Ohně mám ráda takovým speciálním masochistickým způsobem. Jasně dává najevo, že jsem totálně mimo, plýtvám silou na procesy, kterou jdou vyloženě proti mně samotné, že už jsem vystřílela všechny náboje, že už jsem opravdu použila všechny své obvyklé mechanismy, jak se vyhnout kontaktu s osobní pravdou a bolestí. Vystavěla jsem kolem sebe složitou konstrukci dedukcí a návodů, jak se z něčeho za každou cenu dostat, místo abych v tom jednoduše pobyla a přiznala si, že to celé patří mně.

Ve Vyčerpání je úleva. Jsme tak vyřízení bojem s nepřízní osudu, že už nemáme sílu jej dál nepřijímat. Heuréka! Konečně můžeme padnout do mdlob a nechat onen osud pracovat v náš prospěch, což byl mimochodem celou dobu jeho záměr. Připomíná mi to nedávnou historku od zubaře. Jasně, že ta injekce do dásně bolí, ale bolí proto, aby to pak nebolelo.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.