Denní karta –  VYČERPÁNÍ 07. 03. 2024

Tyhle poslední dny jsou naprosto příšerné, cítíte to taky? Totální odliv energie, nadšení, radosti. A pokud se to nedej Bože potká ještě s nějakými osobními tématy, je jednoduché uvěřit, že život je jeden velký zmar.

Podívejme se dnes ale hlouběji pod povrch vašeho vyčerpání. Byli bychom stejně frustrovaní, kdybychom jej jednoduše přijali? Pravděpodobně ne, a to je právě kámen úrazu. Ten nejmarnější boj je totiž představa, že teď máme být jiní nebo má být něco jinak. Jsou situace, kdy máme sílu to přeprat a vynaložíme spoustu energie, aby se něco násilím změnilo. Ale pak jsou situace, kdy na to sílu prostě nemáme a nezbývá než hluboce akceptovat stav.

Energetické, psychické nebo fyzické vyčerpání je jen jedním aspektem Devítky Ohně. Další fakt je, že jsme zkrátka vyčerpali všechny možnosti, jak se vyhnout hluboké pravdě ve svém nitru. Už jsme vyzkoušeli všechny popírací či kompenzační mechanismy a teď je řada na zastavení se a smíření.

Často se děje, že dokud máme ještě trochu sil, stejně zase zkusíme bojovat s tím, co chceme za každou cenu jinak. Proto je nám síla velmi moudře odebrána. Až padneme, konečně se může objevit úleva, že už nemusíme bojovat, že už každý ví, jak moc jsme na dně. A to je chvíle, kdy můžeme vpustit Boha do našich srdcí a odevzdat mu část svých útrap.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.