Denní karta –  VĚDOMÍ 26. 02. 2024

Úplněk je za námi a my můžeme s čistou hlavou vstoupit do dalšího lunárního cyklu. Já mám na cykličnosti ráda, že nám vždy nabízí nový začátek. Znovu se můžeme pokusit o lepší variantu svého života a sebe samých. A je jedno, jestli je to nový měsíc, týden, rok, nebo den.

Tak pojďme na to. Eso Mraků nám přináší mnoho užitečného, v první řadě nadhled, protože ten se hodí vždycky. Zkuste si na chvíli představit, jak na situaci, se kterou si momentálně nevíte rady, hledíte z větší výšky nebo odstupu. Čím jste dál, tím více souvislostí jste schopní pojmout. Všechno najednou dává větší smysl a vy vidíte o hodně větší díl mozaiky. Jak říkám, nadhled se vyplatí vždycky.

A nejen to. Dnešní karta v sobě nese o hodně víc: nové informace, rychlá a elegantní řešení, další a další dílky do skládanky. Ale především, vnitřního pozorovatele. Tu část nás, která vidí, jak se cítíme a co děláme a kouká na to jako na představení na jevišti. Nehodnotí, nesoudí, má přehled. Tahle část je jako naše vnitřní kotva. O tuto část se můžeme opřít, když se jevišti budou dít příliš velká dramata.

Vědomí nás vyvádí z iluzí. Není nutno věřit všemu, co naše oči vidí a hlava zaznamenává. Často se totiž jedná o projekce a opravdu málokdy vnímáme čistou neutrální realitu. Proto je dobré mít rutinní návyk vnitřního pozorovatele, který se hned neztotožní se všemi postavami na jevišti a zvládat umění odstupu, díky kterému se neztratíme v jednom úhlu pohledu.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.