Denní karta – ÚČAST 25. 01. 2024

Jak se plně a svobodně účastnit života, když nás učili, že nic není zadarmo? Že musíme být užiteční? Že život je boj? Že potřeby druhých jsou důležitější než ty naše?

Vítejte v dalším dni a další příležitosti pro drobné zamyšlení i velkou změnu. Čtyřka Ohně přináší hluboké uvědomění o naší sebehodnotě. Mít ji neznamená, že jsme lepší než ostatní, ale že se rozhodně nevnímáme jako horší. Ona symbolická rovnováha zobrazená na kartě čtyřmi páry rukou v pravidelném střídání dlaní vzhůru a dolů je přesně to, oč tu běží.

Aby všechno fungovalo tak jak má, je nutná rovnováha. Stejně dáváme, ale stejně i přijímáme. Nejsme lepší jen proto, že hodně dáváme a málo přijímáme. Nejsme lepší než ostatní jen proto, že bychom se pro druhé rozdali a své vlastní potřeby držíme na hranici bídy. Ve skutečnosti tak pouze podporujeme a zvyšujeme energetickou nerovnováhu, která bude mít další a další důsledky.

A tady je dnešní okénko pro zamyšlení. Před čím tě chrání tvůj syndrom záchranáře a neustálá pozornost směřovaná ven, daleko od sebe? A co je tak ohrožujícího na tom bez skrupulí si vzít prostor, který ti v tomto životě doopravdy náleží?

Jestliže vám opravdu tak záleží na blahu vašich blízkých a celého světa, postarejte se o rovnováhu. Postarejte se napřed zodpovědně sami o sebe.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.