Denní karta – TVOŘIVOST 12. 04. 2024

Joj! Naše úsilí bude odměněno. Tento týden jsme si tedy pěkně oddřeli a sladká odměna je tu. Pro všechny ty, co měli odvahu se plně odevzdat, odložit obavy, zvolnit a důvěřovat, neodkládat (anebo se potkat alespoň s něčím z toho) je tu tryskající a barevná energie tvořivosti.

Tahle Císařovna je opravdový balzám na naše pocuchané nervy. Žádný tlak na výkon, jen čistá chuť něco zkusit a pobavit se u toho. Chceš si dnes kreslit? Tančit? Vyplet záhony? Cokoliv! Výsledek je druhotný. A to je na tom to boží.

Jestli máš pocit, že ty tedy rozhodně tvořivá/ý nejsi, tak tě s dovolením okamžitě vyvedu z omylu. Ehm, napřed si pojďme ujasnit pojmy. Tvořivost rozhodně neznamená, že to musíš hned vystavovat na Fleru a živit se tím (ano a tady můžeme slyšet hlas jednoho z rodičů či předků: když se to dělá, má se to dělat pořádněj!). Ne, nemusíš to dělat pořádně, dělej si to jak chceš a hlavně se u toho pobav.

Základním a zásadním smyslem tvořivosti je obohatit tento svět o radost. A jediný efektivní způsob, jak to udělat, je obohatit sebe. Zbytek je naprosto bez záruky.

Dnes se sama Existence rozhodla tvořit. „Bohužel“ je to jen čirá energie a pro kontakt s hmotou potřebuje něčí ruce, nohy, ústa, oči. A představ si, že si vybrala zrovna tvoje tělo! Co asi chce dneska dělat? Do čeho vdechne život? U čeho se pobaví?

Radostný víkend v tvořivosti.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.