Denní karta – TADY A TEĎ 6. 6. 2023

Úleva, úleva, úleva. Plně se nadechni, na chvíli zadrž a vydechni. Vypusť z hlavy úplně všechno. Je pro tento nádech a výdech. Jsou dny, kdy jsme požehnaní prázdnou hlavou a vědomím nejbližšího kroku. A touto příležitostí je obtěžkán i dnešek.

Dvojka Duhy zprostředkovává lehkost a radost ze života. Co na tom, že to nejde podle našich plánů, nějak bylo, nějak bude. Více než úsilí někam se dostat nás dnes nasytí ocenit, kde se nacházíme. Rozhlédni se kolem sebe. Čím jsi obklopen, fyzicky i v životě? Za co všechno můžeš můžeš říci díky? A zároveň, co všechno můžeš momentálně pustit z hlavy, protože na to nedosáhneš a neovlivníš to?

Tahle cenná psychohygiena pročistí náš systém a odlehčí mu. Soustředit se na přítomný okamžik znamená důvěřovat nejbližšímu kroku, který je před tebou. Co je TEĎ potřeba udělat pro mé budoucí plány? Až ten krok uděláš, ptej se znova. Copak? Máš výhrady? Nelíbí se ti, že to nebudeš mít pod dostatečnou kontrolou? A k čemu ti bude? Maximálně budeš kontrolovat, jak se ti pod rukama bortí tvá očekávání.

Zahoď kontrolu a urputné hledání řešení problémů života. Život si poradí sám. Stačí ho jen následovat. Stačí se plně usadit v přítomnosti a dovolit si cítit, vnímat, naslouchat, vychutnávat. Přítomnost obsahuje všechno co potřebuješ.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.