Denní karta – TADY A TEĎ 07. 05. 2024

Nádech – výdech. Nádech – výdech. Zklidni se. Zpomal. Stáhni pozornost více do těla, tj. všimni si, jestli máš stažený žaludek, konečník, jestli cítíš chodidla. Zapumpuj si pánevním dnem. Vydej nějaký zvuk. Nádech – výdech.

Vítej v přítomnosti. Vítej v tady a teď. Je to lepší? Já věřím, že je. Alespoň pro tuhle chvíli. A o to jde. Protože jen tahle chvíle se ve skutečnosti počítá. Tahle chvíle přepisuje minulost a vytváří budoucnost. Pokud je prázdná a neobydlená, stejně tak prázdnou a nevyživující buduješ svou budoucnost.

Dvojka Duhy nám do života přináší lehkost a příjemný neutrál. Věci jsou tak, jak jsou. Ani dobré, ani špatné. Prostě se dějí. To jen naše hlava z toho dělá peklo a drama, které nás nutí k činům. Ale v tady a teď věci jen jsou. Ne, neznamená to, že se máte na všechno vykašlat a začít žít jak bezdomovec.

Znamená to, že než se pro cokoliv rozhodnete, než si na cokoliv vytvoříte „neomylný názor“, tak si napřed dáte nádech – výdech. Nádech – výdech. Zklidni se. Zpomal. Stáhni pozornost více do těla, tj. všimni si, jestli máš stažený žaludek, konečník, jestli cítíš chodidla. Zapumpuj si pánevním dnem. Nádech – výdech.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.