Denní karta – STRES 28. 4. 2023

Hou, hou. Je tu pátek. Zpomalíme. Dnes to nemusíme strhnout. Proškrtej svůj seznam a v klidu udělej polovičku. Země se nepřestane otáčet a slunce nepřestane vycházet.

Jestli je toho opravdu moc a Ty potřebuješ zrychlit, tak napřed musíš zpomalit. Na tři nádechy usaď svou pozornost hluboko v těle, někde pod pupkem, v centru svého tělesného těžiště. Hlavně pryč z hlavy, která lítá z jednoho od druhého a dělá v tom akorát bordel a paniku. Zaměř svůj fokus. Projeď s v hlavě plán, vybav si krok za krokem. Efektivně ho následuj.

A my ostatní si zatím něco povíme o stresu. Věděli jste, že to, co obvykle označujeme stres, vůbec nesouvisí s časem a mírou povinností? Ve skutečnosti je to tlak, který na sebe vytváříme nerealizovatelnými představami, co všechno bychom měli stihnout, za jaký časový úsek, v jaké kvalitě a s jakým výsledkem. A protože na svých představám trváme, žijeme ve stresu.

Jaké by to bylo, kdybychom slevili? Co by to vypovídalo o naší hodnotě? A o našich zásluhách? Je neuvěřitelné, za čím vším se skrývá nedostatečná sebehodnota a čím vším se ji zcela nekontrolovatelně snažíme kompenzovat.

Své místo na slunci si nemusíš zasloužit. Ani se nemusíš bát, že ti někdo ukradne tvou jedinečnost. Tvůj energetický otisk je nenahraditelný. Nikdo před tebou a nikdo po tobě jej nemůže zcela překrýt. Takže hou hou. Zvolni. Je pátek a před námi je prodloužený víkend. Trochu radosti do toho života.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.