Denní karta – STRES 12. 10. 2023

Cítili jste to včera odpoledne taky? Prý Saturn v opozici nevímkčemu. Já bych to nazvala psycho na pokraji zhroucení. Jako by ve mě někdo otočil volume a stáhl mi energii na nulu. A jak tak vidím, dnes na to navážeme. Předpověď je sice příznivější, ale vnější podmínky jsou jedna věc a jak s nimi naložíme, je věc druhá.

Takže hned z rána si budeme opakovat: zpomal. Dýchej. Mysli. Čím silnější pocit, že máme málo času, tím větší rozvahu. V hlavě se spustily staré příběhy a my máme tendenci na ně reagovat a podle nich se rozhodovat. Spojitost s aktuální realitou nula. Nádech – výdech.

Čím jsem starší, tím více se Sedmičce Ohně směju. Úplně se vidím, jak vytvářím tlak a chaos a ještě si u toho mumlám, hlavně nesmím zapomenout na tu opici, aby se mi to mohlo všechno zhroutit. Ano, chápete dobře. Stres totiž ve skutečnosti nejsou vnější okolnosti, které se proti nám spikly, ale míra našeho urputného očekávání, jak danou situaci máme zvládnout, v jakém časovém horizontu a s jakým výsledkem. Asi nemá ani cenu zmiňovat, že naše představy jsou v naší realitě absolutně nerealizovatelné.

A pokud jste dnes, na rozdíl ode mne, v dobré energetické kondici, můžete za tímhle šíleným jednočlenným orchestrem zahlédnout části, které se s vytřeštěnýma očima klepou jako ratlík v domnění, že jim jde o život. Za takových podmínek je extrémně jednoduché do stresu naskočit. Proto opakuji znova. ZPOMAL. Dýchej. Udělej dva kroky zpátky a upřímně se ptej, co se stane, když to dopadne jinak?

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.